Ekranı kırılan telefondan dosya nasıl kopyalanır?

adminator (1) 4 yıl önce sordu

telefonun ( lg l4 stylus) iç ekran kırıldı içinde önemli dosyalar vardı.Onları almam gerek ama telefondan dosya aktarımı nı seçmem gerek iç ekran kırıldığı için şifreyi açıp dosya aktarımını seçemiyorum.Nasıl yapanilirim?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Ekranı kırık bir telefondan dosya kopyalamanın ya da onu kullanmanın bir kaç yöntemi var:

1. OTG  kablo ve Mouse kullanarak

Eğer telefonun ekranı kırıldı, şifre giremiyor, işlem yapılamıyorsa o zaman OTG kablosu ve bir fare ile işlem yapılabilir.

Telefonun Android ise resimde gördüğün gibi telefonu fare ile kontrol edebilirsin.

  1. OTG kablosunu ve fareyi resimdeki gibi telefona bağla
  2. Telefonu kapat ve aç.
  3. Telefonun fareyi tanıdığında telefonnu açabilir ve bilgisayara bağlantı için gerekli ayarları yapabilirsin.
  4. Bazı telefonlar fareyi tanımayabilir. Bunu unutma

adminator (1) 4 yıl önce cevapladı

teşekkür ederim denicem