Ekranın erken kararması sorunu nasıl çözülür?

aserifkuzu (188) 5 yıl önce sordu

Selam dostlar

Acer aspire sw5-173 bir laptopumuz var ekranı çıkartılıp tablet gibi kullanılan modelden.

bu bilgisayarın ekranı kullanılmazken 25-30 sn de kapanıyor.

güç seçeneklerinden pilde ve şarjda 10 dk ayarlamama rağmen bu şekilde devam ediyor

http://hizliresim.com/Bzz0lp

bu sorunu nasıl çözebilirim?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

Sistemi problem öncesi bir zamana geri yükleyebilirsin:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

"Sorun Gider" araçlarını deneyebilirsin:

Windows 10 işletim sisteminde "Sorun giderme" araçları toplu olarak nerede bulunurlar, bunlar nelerdir ve nasıl kullanılırlar? (tıkla)

Windows 8 veya Windows 8.1 nasıl onarılır (repair)? (tıkla)

Win7/Vista/WinXP için Microsoft Sorun Giderme Aracı nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

Veya Güç Seçeneklerinden sabit disk kapanma süresini yeniden ayarlarsın, yükseltirsin:

Yada Güç Planını değiştirir, "Yüksek Performans" seçimini yaparsın:

aserifkuzu 5 yıl önce

@temmuz bilgisayar babamın sorun ne zamandırlar var bilmiyorum daha farklı nasıl çözerim

temmuz 5 yıl önce

Mesajım altına ilave yaptım, bakarsın @aserifkuzu

aserifkuzu 5 yıl önce

Eyvallah baktığımda sonucu yazarım @temmuz