Emsisoft'a neden bu kadar sık güncelleme geliyor?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba,

Emsisoft'a her yarım saat/1 saat'de bir güncelleme geliyor. Neden bu kadar sık güncelleme geliyor?

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Onlar program geliştirmeye yönelik güncellemeler değil. 2 Nisan tarihli güncelleme program güncellemesiydi ama diğerleri, senin sorduğun sıklıkla gelenler (pek o kadar sık değil gerçi, biraz abartmışsın gibi) programın veri tabanı güncellemeleridir. Yani gün be gün, an ve an yeni tespiti yapılan virüslere karşı onları etkisiz kılmak için programa eklenen dosyalardır; program veri tabanının dahada etkili olması ve daha iyi sistem koruması yapabilir hale getirilmesidir. Yani iyi birşeydir. Şikayet etmemeli tersine memnun olunması gerekir.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Emsisoft bir anti-malware yazılımı olduğu için sadece virüslere değil, bilinen bütün zararlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı koruma sağlamak zorunda. Bu nedenle sürekli veritabanı güncellemesi olmalı. Asıl güncellenmemesi hata olurdu. Sürekli güncellenmesi, Emsisoft'un çok başarılı bir anti-malware olduğunu gösterir.