En Hızlı Windows 7 Sürümü Hangisi Acaba ?

emrah666 (5) 7 yıl önce sordu

Bilgisayara Format Atacağım Yavaş Olduğu İçin Fakat Windows 7 En Hızlı Sürümü Hangisi Acaba Bulamadım Bilgisayarımın Özellikleri Aşağıda

Toplam 3 cevap

efsaneemrahylz (247) 7 yıl önce cevapladı

merhaba arkadaşım Windows 7 Ultimate en hızlısı

emrah666 7 yıl önce

burdaki verdigim özellikleri kaldırabilirmi acaba ? ona göre format atcam kardeşim

efsaneemrahylz 7 yıl önce

yok arkadaşım

hakan 7 yıl önce

Windows 7 ultimate en hızlı değil. Sadece daha fazla uygulama var. Farkları yazdım aşağıda.

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Windows 7 sürümlerinin tamamı hız olarak aynıdır. Windows 7 sürüm farklılıkları performans açısından düşünülmemiştir.

Windows 7 sürümleri arasındaki farklar şu şekilde

Windows 7 Starter

• 32-bit işletim sistemi desteği
• Ev Grubuna bağlanma
• Windows Internet Explorer 8
• Windows Media Player 12

Windows 7 Home Basic
• 32-bit, 64-bit işletim sistemi desteği
• Ev Grubu (Bağlanma)
• Windows Internet Explorer 8
• Windows Media Player 12
• Masaüstü Pencere Yöneticisi
• Windows Mobility Merkezi
• Windows Aero (Kısmi)

Windows 7 Home Premium
• Windows Aero’ya tam destek
• Ev Grubu (Oluşturma & Bağlanma)
• Çoklu Dokunuş
• Premium Oyunlar
• Windows Media Merkezi

Windows 7 Professional
• Windows Server Alan Desteği
• Uzak Masaüstü Server desteği
• Yerel Yazdırma Farkındalığı
• Şifrelenmiş Dosya Sistemi
• Sunum modu

Windows 7 Ultimate / Windows 7 Enterprise
• AppLocker
• BitLocker Sürücü Şifreleme
• BranchCache Dağıtılmış Bellek
• DirectAccess
• Çok Dilli Kullanıcı Arayüzü
• Sanal Hard Disk Önyüklemesi

Görüldüğü gibi fark farklı Windows 7 sürümlerinde farklı uygulamalar ve özellikler geliyor.  Evinde sadece oyun oynayan internete giren, word exel kullanan kullanıcılar için en uygunu Windows 7 Home Basic.

Diğer üst sürümler daha ofis, çalışma ortamı için düşünülmüş.

brsozl (1961) 7 yıl önce cevapladı

Sürümler arasında hakan hocamında dediği gibi bir performans farkı yok. Ayrıca neden Windows 7 kurmak istiyorsun? Windows 7 devri çoktan bitti. Daha performanslı ve güncel olan Windows 10'u kurmanı öneririm.

Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?