En ideal sakal traşı olma süresi nedir?

gercekhayat (1) 6 yıl önce sordu

20 yaşındayım. 18 yaşına kadar makine ile aldım sonra katılaştı permatik ile aldım hep son 5 aydır da 4 günde 1 Gillete Mach3 Turbo ile tıraş oluyorum. Ama artık 3 bıçak bile kesmiyor sanki yanaklarım tamam da çene bölgemi alırken sakal kas katı diyebilirim. Benim 4 günde 1 sakal tıraşı olmamın cilde herhangi bir zararı var mıdır? Sakal sonrası yüzümü iyice yıkayıp, kolonya ve Arko nemlendirici sürüyorum. Ben 3 bıçak yerine 5 bıçaklıya geçsem abartı mı olur sizce? Ayrıca sakal öncesi dediğim gibi köpük sürüyorum hemde 5 dakika falan ama çenem çok sert ne önerirsiniz? Sakal sonrası ise önerebileceğiniz ürünler var mı? Nadirde olsa sivilce çıkar, orta derece de olsa burnumun köşelerinde küçük küçük sivilce,yaralar çıkar. Tecrübesi olanların fikrini almak istedim.

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Ben imkanım olsa haftada bir sakal traşı olurum ne yalan söyliyim :)

gercekhayat 6 yıl önce

Ben hiç sevmiyorum ya kılı, tüyü :D

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

uzmanim.net'te sadece teknoloji üzerine sorular sorulabilir. Sorun buraya uygun olmamış.

gercekhayat 6 yıl önce

Tamam sitenin teknoloji alanında bilgisine lafım yok ama hepimiz erkeğiz, bir hayatımız var bilgi alışverişi olabilir diye düşündüm.

malgibiolan (307) 6 yıl önce cevapladı

Haftada 2 kez Çarşamba Pazar