encrypted-tbn2.gstatic.com bilinen bir phishing sunucusudur ve engellendi

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Uzmanım.net üzerinden arama yapıyordum ve bir anda Emsisoft Anti-Malware encrypted-tbn2.gstatic.com bilinen bir phishing sunucusudur ve engellendi uyarısı verdi. Bu nedir?

Resim:

alattin 6 yıl önce

@toprak34 bey soru başlığı da bu şekilde olmalı, artık tecrübelisin sen ;)

toprak34 6 yıl önce

@alattin :)

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Aslında o bir reklam networkü linki. Bugün uyarı vermeye başladı ama link Google'dan geliyor. Sanırım False Possitive denen durum. Durumu Emsisoft'a bildirdim. Ben de bu uyarıyı aldım. Ama sadece uzmanim.net'te değil. Örneğin habertürk sitesinde de verdi.  Virüs değil. Sadece hatalı uyarı.

Not: Şuanda o uyarı gelmiyor, sanırım düzeldi.

toprak34 6 yıl önce

@alattin abi ama her zaman engelle dedim :) Şimdi birşey olurmu

alattin 6 yıl önce

@toprak34 bir şey olmaz merak etme

toprak34 6 yıl önce

@alattin :)

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Phishing, sahte ve taklit demektir. Mesela bir banka veya bilinen büyük alışveriş yada ödeme siteleri taklit edilir. Bir şekilde seni o sitelere yönlendirirler ve orada bazı özel bilgilerini alarak veya bir hesap numarasına ödeme yapmanı sağlayarak menfaat elde etmeye çalışırlar. Dikkatli olmak ve daima sistemi güvenli tutmak gerekir.

toprak34 6 yıl önce

@temmuz abi yanlız uzmanım.net üzerindeydim eski sorulara bakıyodum

temmuz 6 yıl önce

Bilemiyorum ama uzmanım.net ile doğrudan alakası yoktur. Yinede huylandıysan eğer, @alattin 'e duyururuz, bir bakar.