Entity Framework Fluent API ile bire çok ilişki

alattin (16999) 9 yıl önce sordu

Entity  sınıfları arasında Entity Framework Fluent API kullanarak bire çok ilişki nasıl kurulur?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

Entity  sınıfları arasında Entity Framework Fluent API kullanarak bire çok ilişki şu şekilde kurabilirsiniz

 protected override void OnModelCreating(DbModelBuilder modelBuilder)
    {
            //bire-çok-ilişki
           modelBuilder.Entity<SiparisSatir>().HasRequired<Siparis>(o => o.Siparis).WithMany(o => o.SiparisDetaylari).HasForeignKey(o => o.SiparisId);

    }