ERR_CONNECTION_RESET, DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN, DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hataları

kadirarslan (1) 9 yıl önce sordu

ERR_CONNECTION_RESET-DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN-DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

hatalarını sürekli olarak alıyorum

Googl Chrome kullanmaktayım

Hata farketmeksizin wirelesi veya modemi resetlediğimde sorun çözülmekte

Söz konusu hatalar modemin Firmware güncellemesinden sonra oluşmaya başladı

modem: Air-ties RT 205 Firmware:3.0.0.5

Toplam 2 cevap

utkubayat (885) 9 yıl önce cevapladı

Sorun otomatik DNS ile alakalı. Otomatik olarak atanan DNS bu şekilde bir hataya sebep oluyor. Bunun için aşağıdaki konularda tavsiye edilenleri uygulayabilirsiniz.

ERR_CONNECTION_RESET

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

cemkara (4215) 9 yıl önce cevapladı

Google DNS veya Turk Tekelom DNS sunucularını kullanıyorsanız bunları kullanmayın.

Bilgisayarınıza el ile DNS ataması yaparsanız sorun düzelecektir. Utkubayat'ın verdiği linklerde detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.