ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

murat (12492) 10 yıl önce sordu

 ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatasının çözümü nedir?

Chrome  ile google.com veya başka bir Google servisine girmek istediğimde, Gmail, Youtube gibi aşağıdaki hatayı alıyorum:

SSL bağlantısı hatası

Sunucu ile güvenli bağlantı kurulamıyor. Bu durum sunucuyla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir veya sahip olmadığınız bir istemci kimlik doğrulaması sertifikası gerekiyor olabilir.

Hata kodu: ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

şeklinde hata veriyor.  ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatasının çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 10 yıl önce cevapladı

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatasının çözümü için Google DNS kullanıyorsanız yani 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullanıyorsanız hatanın sebebi google DNS olabilir.

Google DNS sunucuları yerine Open DNS kullanabilirsiniz. Open DNS Ip adresleri

Chrome üzerinden sık sık ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR hatası alan arkadaşlar Open DNS kullanarak hatadan kurtulabilirler.

 Windows 8'de DNS nasıl değiştirilir?