Eset, DriverPack'i virüs olarak görüyor. DriverPack virüs mü?

yiso (1) 5 yıl önce sordu

Eset'i devre dışı bırakıp, DriverPack programını kullansam nasıl olur? İleride sistemimi Eset ile tarama yaparken, Eset yüklenen sürücüleri virüs olarak görüp, siler mi? Ek olarak, DriverPack programı ile mi güncelleyeyim, yoksa donanım kimliği ile el ile sitesinden, aratarak mı güncelleyim? El ile aratsam bile yine DriverPack gibi siteler çıkıyor..

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Donanım kimliği ile driver bulma/güncelleme yöntemine en son çare olarak başvurman gerektiğini belirteyim. DriverPack ile güncellediğin sürücüleri ESET ya da diğer antivirüs programları silmez/silemez.

toprak34 (2026) 5 yıl önce cevapladı

Hayır. DriverPack virüs değil. ESET'in DriverPack'i virüs olarak tanımlamasının sebebi kurulum sırasında yüklemek istediği toolbar, programlardır. Onların da kurulum sırasında tikini kaldırabilirsin. ESET sürücleri silmez.