Eset nod32 virüs taramasından sonra arşiv dosyalarının bozulma sorunu

kullanici760364 (1) 3 yıl önce sordu

S.a ben bilgisayarıma virüs taraması yaptıktan sonra (eset internet security) tarama günlüğüne baktığımda bazı dosyaların karşısında arşiv zarar görmüş, açılmıyor ve istenmeyen türden olabilecek uygulamalar gibi uyarılar gördüm. Bunun anlamı virüs mü bulaşmış bu uyarıların anlamı nedir hocam bilgisi olan bi el atsın

Toplam 3 cevap

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

Arşivde kötü amaçlı yazılım taşıyor olabilir, onu belirtmiş. Endişelenecek bir şey yok, arşiv hasarlıymış zaten, silin gitsin.

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Bilgisayarına virüs bulaşmış ve bu virüs'de Eset antivirüs programının dosyalarına zarar vermiş. Bana sorarsan ilk olarak Eset'i kaldır ve bilgisayarını Kaspersky ile tam tara ve çıkan virüsleri temizle.

Kaspersky nedir? Kaspersky nasıl kullanılır?

Bilgisayara bulaşan bazı virüsleri antivirüs programları algılayamıyor ve hem bilgisayarına virüs bulaşıyor hemde antivirüs programına zarar veriyor.

kullanici760364 (1) 3 yıl önce cevapladı

@darkcrak dedigin uzere eseti sildim ve kasperskyı indirdim (deneme sürümünü) tam taramayla taradim ve tespit edilen tehdit yok dedi. Eset yukluyken buldugu sorunlari temizledi mi celişkideyim.

darkcrak 3 yıl önce

Gizli dosyaları aç ve öyle tam tara bilgisayarını

darkcrak 3 yıl önce

Böyle iyi sonuç vermeye bilir bazı virüsler gizliyor kendini bu yüzden antivirüs programları virüsü bulamıyorlar

kullanici760364 3 yıl önce

Gizli dosyaları açıp taradığımda gizlenen virüslerde mi bulunucak yani? @darkcrak

darkcrak 3 yıl önce

Evet @kullanici760364 bazı virüsler kendini gizliyor

kullanici760364 3 yıl önce

Gizli dosyaları açmadan önce 114.156 dosya tarand,gizli dosya actiktan sonrada 114.643 yine de tehdit yok sanırım bir sey olsaydi cikardi.

kullanici760364 3 yıl önce

Yardimlarin icin allah razi olsun,vaktini aldım helal et @darkcrak

darkcrak 3 yıl önce

Sorun yok @kullanici760364 demek ki virüs yokmuş

darkcrak 3 yıl önce

Ben sizlere yardım ettikçe mutlu oluyorum ve kendime bilgi ekliyorum sizlere yardım ettikçe