Eski bilgisayarım için hangi işletim sistemini kullanabilirim?

emre7246 (4) 7 yıl önce sordu

Eski bilgisayarımda 1GB DDR2 ram 160gb hdd var ve işlemcisi de Intel Pentium 4 32 bit. Windows xp sp3 kullanıyorum ve o bile kasıyor. Onerebileceginiz linux veya baska bir sistem var mı? Ubuntu kurmayı düşündüm ama kasar galiba. Ubuntu veya baska onerdiginiz sistem varsa cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Toplam 4 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

1 Gb RAM daha ilave et ve Windows 7 yükle. Kaldırır merak etme.

semm65 (85) 7 yıl önce cevapladı

öncelikle şunu  sormak isterim pc yi ne amaçla kullanacaksın 2 gb ram ekleyebilirsin internetten uygun fiyata bulabililrsin sonra win 7,8 kurabilirsin daha iyi olabilir elindekilerle pek bişey yapacağını sanmam

guventas (46) 7 yıl önce cevapladı

Linux performans bakımından Windows serilerine göre oldukça daha iyi ama öncelikle hangi amaçlarla kullanacaksınız bu önemli.

emre7246 (4) 7 yıl önce cevapladı

Daha cok internete girmek ve video izlemek icin kullanacagim. Linux uygun mu?