Eski telefon numaramı alan kişi benim Whatsapp mesajlarımı okuyabilir mi?

Anonim (156) 2 ay önce sordu

Telefon numaramı değiştirdim.  Fakat sonradan aklıma geldi. Eski telefom numaramdaki Whatsapp hesabını silmedim. Eski telefon numaramı alan kişi Whatapp kurduğunda benim mesajlarım ona geri yüklenir mi?  Eski telefon numaram üzerinden whatsapp mesajlarım okunabilir mi?

Toplam 1 cevap

alattin (17070) 2 ay önce cevapladı

Whatsapp inaktif whatsapp hesaplarını 120 gün sonra siler.  İnaktif hesap, Whatsapp'ta 120 gün hiç online olmamış hesap anlamına geliyor.

Fakat şöyle bir durumda var. Eski hattı alan kişi 45 gün sonra Whatsapp yüklerse, o numaranın bağlı olduğu eski Whatsapp hesabına bağlı olan her şey silinir. Yeni bir hesap açılır.

Günümüzde ülkemizde operatörler kullanılmayan, kapatılan telefon numaralarını 1 yıl sonra satışa çıkarıyorlar.  Dolayısı ile 45 ve 120 gün limitleri fazlasıyla aşıldığı için telefon hattınızın yeni sahibi sizin eski mesajlarınıza ulaşamaz.

Kısa cevap: Hayır eski hattınızın yeni sahibi sizin eski Whatsapp mesajlarınızı okumayaz, göremez.