Ethernet kablosunun ucundaki tırnağı kırıldı

mat7 (341) 4 yıl önce sordu

İnternet kablosunun  (adını bilmiyorum ) ucunda ki takılma ucunun tırnağı kırıldı.  Şu sıralar değiştiremiyorum . Ortam malum.
Geçici bir çözüm nasıl yapabilirim?
Çünkü bilgisayarın giriş yerine tabi bol geliyor artık.
Ve internet çalışmıyor.

Ve  bilgisayarım leptop ve wifisi arızalı bu yüzden kablolu kullanmaya başladım interneti .

Geçici de olsa nasıl çözebilirim bu sorunu ?
Bir yöntem var mı şimdilik işimi görecek ?

Toplam 3 cevap

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

Bu mu kırıldı ? Bu kırıldıysa yine de çalışması gerek, bende ki kırık ama çalışıyor şuan.

darkcrak 4 yıl önce

Orası kırılsa bile modeminin çalışmama imkanı yok :D @mat7 eğer hydranın dediği yer ise

mat7 4 yıl önce

Evet bu kırık. Uzun zamandır benimde kırık ve çalışıyordu as. Fakat bir süredir bir gidip geliyor. Kabloyu bastırınca bazen çalışıyor bazendfcce hiç çalışmıyor. Acaba bilgisayarın takma yerinde mi bir şey ver dersiniz . @hydra (767) @darkcrak

eemree 4 yıl önce

hocam bilgisayara taktığınızda kırılmış olan kısıma küçük bi kağıt sıkıştırın bol olduğundan temassızlık sağlıyor olabilir..sadece bi öneri

hydra 4 yıl önce

@darkcrak bu wifi'ye benziyor mu sence ? Bu ethernet kablosu wifi ne alaka ? :D @eemree'nin dediğini uygulayabilirsin eskiden öyle yapıyordum.

hydra 4 yıl önce

Başka kablo ile deneme şansın olsaydı iyi olurdu, sorun giriş te mi yoksa kablo damı.

darkcrak 4 yıl önce

@hydra knk ethernet kablosu modeme bağlanmıyormu :DD

darkcrak 4 yıl önce

Wifi dedimişim orada :D neyse değiştim onu

gorele28 (387) 4 yıl önce cevapladı

https://www.youtube.com/watch?v=5Cr4ib6RJ2U bu linke tıklayıp yapabilirsin

mat7 4 yıl önce

Bilgisayarım leptop ve wifisi arızalı bu yüzden kablolu kullanmaya başladım interneti . @gorele28 (262)

darkcrak 4 yıl önce

@gorele28 başka youtube hesaplarının videolarını bu sitede paylaşmak yasaktır

darkcrak 4 yıl önce

@mat7 bilgisayarın ile modemin bağlı olduğu yerdeki kablonun ucundaki mandal mı kırık.

darkcrak 4 yıl önce

Ayrıca @mat7 fotoğraf atarsan sevinirim

mat7 4 yıl önce

[url=https://hizliresim.com/jYTm9g][img]https://i.hizliresim.com/jYTm9g.jpg[/img][/url] @darkcrak

mat7 4 yıl önce

Yüklemeyi becerebildimmi bilmiyorum.,

darkcrak 4 yıl önce

Oldu @mat7

darkcrak 4 yıl önce

Bulanık :D @mat7

darkcrak 4 yıl önce

Biraz daha geriden çeksen

mat7 4 yıl önce

[url=https://hizliresim.com/IAUtk6][img]https://i.hizliresim.com/IAUtk6.jpg[/img][/url] @darkcrak dahadada nasıl çekeyim bilemedim. Ayrıca tırnaağıı kırık işte arkadaşlar. Resmede çok gerek yok aslında. Bir fikriniz, çözümünüz varsa lütfen söyleyin.

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Ethernet kablosunu modeme tak ve üst tarafına peçete sıkıştır yani peçete ile baskı uygulayacaksın

mat7 4 yıl önce

He işte bana bunlarla gelin :D bu işlemi bilgisayara takarak yapsam olmaz mı? @darkcrak (2856)

darkcrak 4 yıl önce

Bunu bilgisayarında yaparsan işe yarar @mat7 :)

darkcrak 4 yıl önce

Denemekten zarar gelmez @mat7. Deneyeceksin ki işe yaradı mı? yaramadı mı? diye bakacan ona göre çözüm diyecem

mat7 4 yıl önce

Olmadı :D @darkcrak (2856)

darkcrak 4 yıl önce

Diğer türlü çevir dene @mat7 yani kabloların yerini değiş kırık olanı modeme tak sağlam olanı bilgisayara

mat7 4 yıl önce

Var mı başka öneri @darkcrak (2856)

darkcrak 4 yıl önce

Çok kolay bir yöntem var yeni kablo almak @mat7

darkcrak 4 yıl önce

Başka yöntem bilmiyorum @mat7 kusura bakma şu anda kendimde değilim reklam var

mat7 4 yıl önce

Onu bende biliyordum :D teşekkürler...@darkcrak (2856)

darkcrak 4 yıl önce

Önemli değil @mat7 kusura bakma yetkim yok ama yetkili yerlere bildirdim :)) haa sana başka bir yöntem diyemem çünkü bildiğim başka yöntem yok

mat7 4 yıl önce

Olsun önemli olan can sağlığı. İlginize teşekkürler. @darkcrak (2856)

darkcrak 4 yıl önce

Teşekkürler @mat7 :)) her zaman beklerim sorularını

mat7 4 yıl önce

Bende teşekkür ederim .. Ve kabloyu yaptırdım sorun haloldu . :.D @darkcrak (2856)

darkcrak 4 yıl önce

:) @mat7