Everest SGM-X7 mouse DPI ayarı yapınca takılıyor

xyolive (11) 5 yıl önce sordu

İyi günler başlıkta belirttiğim mouseyi kullanıyorum dpi ayarı değiştirdiğimde sürekli olarak mouse de takılma oluyor farklı dpi ayarlarında mouse kendi kendine sağ aşağı doğru titreyerek kayıyor.Dpi ayarlarını yapamadığım için mi yoksa mousem bozuk olabilir mi ?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Dpi ayarı hassasiyet ayarı demektir. Sen onu ne kadar yükseltirsen mouse o kadar hassasiyeti artar. Kendi kendine sağa sola kaymasının sebebi budur yüksek ihtimalle.

Onu kendine göre ayarlaman lazım.

xyolive 5 yıl önce

@farurhenho üzerindeki tuşa basarak ayarlıyorum en aşağı ayardan bir yukarıya ayarlıyorum oyun oynarken vs kasma meydana geliyor bir iki üst daha ayarladığımda kayma meydana geliyor

omercik 5 yıl önce

Oyuncu mouse mu sendeki? Bi yazılımı falan vardır belki @xyolive

xyolive 5 yıl önce

@farurhenho oyuncu mouse sanırım ama yazılımı falan yokmuş

omercik 5 yıl önce

peki dpi ayarını yapmadan oyun oynamada sorun mu yaşıyorsun? @xyolive

xyolive 5 yıl önce

@farurhenho ayarı en düşüğe çektim sağa sola sallıyorum bir şey var mı diye bıraktığımda aşağı kayıyor 1 kere de takılma oldu oyuna girmeden böyle oluyorsa oyunda kesinlikle problem çıkartır diye düşünüyorum