Excel'de en büyüğü bulma formülü

aserifkuzu (188) 6 yıl önce sordu

Selam Dostlar,

https://hizliresim.com/ZELj5G

F1 ve F2 ye nasıl formül yazmalıyım ki F1;            A:B'ye bakıp en büyük A değerini versin?

İçinden çıkamadım?

Toplam 2 cevap

aserifkuzu (188) 6 yıl önce cevapladı

Çözümü buldum ihtiyacı olan olursa

F1 hücresine =MAK(EĞER(A:A=E1;B:B yazıp (Ctrl + Shift + Enter) tuşuna basıp eve diyoruz. (Ctrl + Shift + Enter) kombinasyonu önemli

umuttt (207) 6 yıl önce cevapladı

=MAX(A1:A8) yazarsan f1 e a1 ve a8 arasındaki en büyük değeri verir

aserifkuzu 6 yıl önce

Yanlış anladın dostum, b1:b8 arasında ki en büyük a değerini yazmalı. B sütununda b ye ait sayılar da var a ya ait sayılar da var