Excel'i en iyi öğrenmenin yolu nedir?

ati3465 (1) 7 yıl önce sordu

Mrblar ben inşaat alanında çalışan biriyim. Mağlum inşaat alanında da excel e önemli derecede ihtiyaç var bu sebepden dolayı excelimi geliştirmek istiyorum.ilgilenirseniz sevinirim

Toplam 4 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Excel öğrenmenin en pratik yolu kendinize bir Excel kitabı almanız.

Kitapçılarda pek çok Excel kitabı bulabilirsiniz. Bu kitaplar farklı zorluk seviyelerindedir.  Vaktiniz olduğunda bir kitapçıya girin. Burada Bilgisayar bölümündeki Excel kitaplarına bakın. Dili, anlatımı size anlaşılır gelen kitabı satın alın.  Vaktiniz olduğunda yavaş yavaş kitaptan okuyarak pratik yapın.

Yine kurslar var. Kurslara gidebilirsiniz. Ama bunun için vaktiniz yoksa  kitap en güzel seçenek.

Internette Türkçe kaynaklar sınırlı. Youtube üzerinden Excel dersleri diye aratarak yine pek çok kaynağa erişebilirsiniz.

Türkçe kaynaklarda tek sıkıntı düzenli dersler bulamayabilirsiniz.

misty (556) 7 yıl önce cevapladı

Deneme-yanılma ile kurcalayarak ve takıldığınız yerde video izleyerek, desem de bu bana göre en iyi öğrenme şeklidir. Herkesin öğrenme şekli farklıdır. Siz belki kitap okuyarak en iyi öğrenirsiniz ya da birinin size anlatmasıyla.. Bunu en iyi siz bilebilirsiniz.

tahatugyan (1206) 7 yıl önce cevapladı

Merhaba asağıdaki linketeki kitabı incelemeni tavsiye ederim faydalı bir kaynak

Link : Kitaba uluşmak için tıkla

Umarım faydalı olmuştur

ewrah07 (1) 7 yıl önce cevapladı

merhaba vidoport.com sitesinde online video dersler ile excel rahatlıkla öğrenebilirsiniz