Excel makro Run-time error '2147462759 (80004005) hatası

cyberturk (1) 9 yıl önce sordu

Arkadaşlar excel'de çalışırken Microsoft Visual Basic - Run-time error '2147462759 (80004005) hatası almaktayım, Run tuşuna basınca rapor görüntüleniyordu daha önce..bilgisayarım yenilendi, tüm programlar aynı sürümlerinde yüklendi, çalışma arkadaşlarımda aynı işlemler yapıldı onlarda sorun yok çalışıyor, çıkan hatada debug tıklayınca visual basic kod menüsü açılıyor, yardımlarınızı bekliyorum.  windows 7 64 bit ve

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 9 yıl önce cevapladı

Excel'den anlamam fakat Run-time error '2147462759 (80004005)  ve gönderdiğiniz ekran görüntülerinden şnu söyleyebilirim:

Excel dosyanız bir veritabanı kullanıyor, bu bir Access veritabanı olabilir ve şuanda o veritabanına  bağlanamıyor.

Excel dosyasında çalışan makronun  veritabanına bağlanamamasının sebebi şunlar olabilir

  • Veritabanı silinmiş ya da yok.
  • Veritabanın yolu değişmiş.

Açılan kod ekranını control edin DBConnectionString ifadesini bulun ve tahminimce bu DBConnectionString değişkeninin içinde "C:\ProgramFiles\....data.mdb" gibi bir yol tanımlıdır.

Bu yolun doğruluğunu ve veri dosyasını kontrol edin