Exper Karizma laptopa USB klavye takılır mı?

gorele28 (387) 5 yıl önce sordu

Merhaba uzmanım.net ailesi. Exper Karizma model laptopa USB klavye takmak istiyorum. Laptopun kendi klavyesinde "D" tuşu güçlü bir şekilde basarsam yazıyor, diğer tuşlar ise dokunur dokunmaz yazıyor. Bu nedenle laptopa bir USB klavye takmak istiyorum. Exper laptopa USB'li klavye takılır mı?

@temmuz ve @hakan bey cevaplarsanız sevinirim.

Toplam 4 cevap

temmuz (12505) 5 yıl önce cevapladı

Evet, hiç şüphen olmasın takılır.

PC markası ve laptop veya desktop PC türleri farketmez, hepsine takılır (hatta bazi telefon ve tabletlerede takilabilir). Yeterki bu cihazlar uygun USB arabirimlere sahip olsun.

gorele28 5 yıl önce

teşekkürler @temmuz bey

temmuz 5 yıl önce

Bir şey değil @gorele28

toprak34 (2026) 5 yıl önce cevapladı

USB girişi varsa takılır.

gorele28 5 yıl önce

sol tarafta 2 sağ tarafta 1 usb girişi var

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Takılır takılır hiç merak etme. USB klavye takılması hususunda bilgisayar ayrımı yoktur. USB girişi varsa takılır.

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Üzerinde USB portu olan her bilgisayara USB klavye takılabilir. Herhangi bir USB klavye alabilirsin.  Bir uyum sorunu yaşamazsın. USB (Universal Serial Bus) yani evrensel veri yoludur. Bu tür uyum sorunlarını ortadan kaldırmak için vardır.