"Explorer.exe" Hatasının Çözümü Nedir?

lion (595) 8 yıl önce sordu

Bilgisayar açıldığında masaüstü bomboş olarak geliyor ve explorer.exe hatası veriyor. Bu sorun nasıl çözülür?

Toplam 1 cevap

lion (595) 8 yıl önce cevapladı

Explorer.exe Hatası Nasıl Çözülür?

Önce masaüstünü yeniden çalıştırmak için klavyeden Ctrl> Alt >Delete yapıyoruz sonra ekrana gelen “Windows Görev Yöneticisini" sol üstte olan Dosya sekmesi kısmında “Yeni Görevi Çalıştır’a” basıyoruz ardından açılan ekrana ” explorer.exe ” yazıp Tamam’a tıklayıp ekranı kapatıyoruz.

Şimdi Bu Sorunun Çözümü için

► “Başlat>Çalıştır” yolunu izleyerek çalıştır penceresini açalım.

► “regedit” yazın ve “Enter”a basın. Kayıt Defteri açılacak.

► Aşağıdaki değeri bulun;

HKEY_LOCAL_MACHINE\

SOFTWARE\

Microsoft\

Windows NT\

CurrentVersion\

Image File Execution Options\

Bu veride “explorer.exe” ve “iexplorer.exe” varsa silin yoksa problem yok.

Sonra aşağıdaki veriyi bulun;

HKEY_LOCAL_MACHINE\

SOFTWARE\

Microsoft\

Windows NT\

CurrentVersion\

Winlogon Tıklayın Ve Sağda “Shell” değerini bulun. Değerin “Explorer.exe” olması gerekiyor. Değil ise “Shell” değerine çift tıklatın ve “Explorer.exe” yazın. Tamam deyip çıkın. Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.