Explorer.exe uygulama bulunamadı hatası

jackrudolphgs (59) 4 yıl önce sordu

Masaüstünde sağ tık yaptığımda Görüntü ayarlari ve kişiselleştirin arasında araçlar sekmesi oluşuyor.

Tıkladığım zaman Explorer.EXE uygulama bulunamadı hatası veriyor. Nedir bu ? O sekmeyi nasıl kaldırabilirim ? Bir anda oldu

Toplam 3 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

Sağ tıktaki araçları kaldırmak için ;

kayıt defterine girip ; anahtarı silin

HKEY_CLASSES_ROOT\DesktopBackground\shellex\ContextMenuHandlers\DesktopSlideshow

Not : her ihtimale karşı anahtarın yedeğini alın..

jackrudolphgs 4 yıl önce

Desktop slideshow klasörünü sildim ama masaüstünde hâlâ araçlar var sağ tıkta??

jackrudolphgs (59) 4 yıl önce cevapladı

Nasıl sileceğiz anlatır mısın daha detaylı

omercik (9418) 4 yıl önce cevapladı

Daha önce var mıydı yoksa yeni mi fark ettin? Yüklediğin bir programdan dolayı gelmiş olabilir. Mesela bende öyle bir seçenek yok.

jackrudolphgs 4 yıl önce

Hani şu masaüstü Windows 7 gibi araçlar Varya saat CPU gibi onlarin olduğu bir uygulama kurmak istemiştim. Onu başaramadım ondan sonra böyle oldu