Extension error hatası

ceyda (312) 8 yıl önce sordu

Google Chrome'u açtığımda extension error / Could not load extension from c:\Users\AppData\Roaming\userchext. Arka plan komut dosyası backgorund.js yüklenemedi hatası karşıma geliyor.

Bu pencere karşıma geldiğinde aynı anda Eset Smart Security 7 uyarı veriyor:

Tehdit bulundu Nesne c:\Users\AppData\Roaming\userchext\background.js Tehdit: JS Kilim.HZ truva atı

silinerek temizlendi karantinaya alındı.

Fakat her Chrome açtığımda bu pencereler açılıyor. Sorun ne olabilir?

Toplam 1 cevap

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

Google Chrome Extension error hatası, Chrome üzerine yüklenmiş zararlı bir uzantıdan kaynaklanıyor.

Google Chrome'u sıfırlayabilirsiniz.

Google Chrome nasıl sıfırlanır?

Sonra mutlaka bilgisayarınızda zararlı taraması yapın. Bunun için Malwarebytes anti-malware kullanabilirsiniz.

Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

Daha sonra  c:\Users\(kullaniciAdi)\AppData\Roaming\ klasörü altındaki userchext klasörünü silin.

AppData Gizli olabilir.  AppData klasörüne girmek için:

  1. Windows ve R tuşlarına basın.
  2. Açılan pencereye %appdata% yazın ve enter tuşuna basın.
  3. userchext  klasörünü bulun ve silin. Yoksa antimalware programı silmiş demektir.