ezdownloader kaldırma

mamidilek (1) 9 yıl önce sordu

öncelikler merhabalar... bu sitenin açıklayıcı bir anlatımı ve her konuda bizlere yardımcı olduğu için seviyorum. bir program indirmek istedim fakat bunun içinde virüslü dosya diye adlandırılan ez downloaderide indirmiş oldum. nasıl kaldırılacağını bayağı bir araştırdım ama açıklayıcı anlatılmamış yardımcı olursanız sevinirim...

Toplam 1 cevap

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

EZDownloader nasıl kaldırılır?

EZDownloader kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Bilgisayarımı tıklayın.
  2. C: sürücününü tıklayın.
  3. C:\Program Files\EZDownloader\ yolunda unins000.exe dosyasını iki kere tıklayın.
  4. EZDownloader kaldırma işlemi başlayacaktır.

Aynı zamanda Denetim Masası > Programlar ve özelliklerde EZDownloader programını görebiliyor ve kaldırabiliyor olmanız lazım.

EZDownloader yüklendiğinde bilgisayara, özellikle de Chrome tarayıcısına istenmeyen eklentiler yüklenmiş olabilir. Bunlardan kurtulmak için şu iki program ile bilgisayarınızı taratabilirsiniz.

Yukarıdaki EZDownloader kaldırma işleminden sonra herhangi bir sorun kalmadıysa bu programlar ile tarama yapmanıza gerek yoktur.

  1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
  2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
    Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

EZDownloader Nedir?

EZDownloader aslında ücretsiz bir indirme yöneticisi. Fakat EZDownloader progrmı pek çok istenmeyen programı içeriyor. Bu programlarda bilgisayarda eşitli reklamların görüntülenmesine sebep olur.

Bu sebepten EZDownloader istenmeyen program kategorisine girer.