Facebook Messenger, yazışmaları telefon hafızasına kaydediyor mu?

yramazan (13) 6 yıl önce sordu

WhatsApp'ta olduğu gibi (crypt5, crypt7, crypt12) Facebook Messenger da Android sistemde hafızanın herhangi bir yerine kayıt tutuyor mu?

Yoksa Messenger da yapılan yazışmaların kaydı sadece Facebook veritabanına mı kaydoluyor?

Toplam 2 cevap

lucas77 (199) 6 yıl önce cevapladı

Evet Facebook yada Messenger ın yapısında tutuluyor ama isterseniz bir kaç ayarla sanmıyosam telefonunuza kaydedebilirsiniz ses ve görüntü dosyalarını.

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Messenger uygulaması bildiğim kadarı ile telefon hafızasına veya başka bir yere yedek almıyor. Sesli, görüntülü, videolu, yazılı mesajlar Facebook sunucularında saklanıyor.