Facebook virüsü

dwyanewade (5) 7 yıl önce sordu

Merhaba ,

Facebookda arkadaş listemdeki bazı kişiler bana mesaj olarak kendi kullanıcı adımı içeren videolar gönderiyor .Mesela kullanıcı adım "Ali Ahmet" olsun , Mesaj da "Ali Ahmet video" adında eklenti geliyor. Bu virüs galiba ,tıklamadım. Bundan Nasıl korunurum? Veya bulasırsam nasıl kurtulurum? Bilgi verirmisiniz?

Toplam 3 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

facebook veyada başka sitelerdenden bulaşabilecek virüsleri önleyebilmek için

Malwarebytes Anti-Malware 2.2.1.1043 son sürümünü indirin 13 gün demo olarak kulanabilirsiniz burdan indirin lisanlı premium olanı kullanın

zararlı ve zararlı internet sistesi koruması devamlı açık olacağından size mükemmel bir koruma sağlayacaktır

dwyanewade 7 yıl önce

Bilg. Kullanmıyorum ki hocam

tahatugyan (1206) 7 yıl önce cevapladı

Merhaba

Uzmanım net'de bu facebook virüsü sorununa detaylı bir şekilde cevap yazılmıştır.

Aşağıdaki Linke tıklayarak inceleyin

Link : Tıkla

Umarım faydalı olmuştur...

dwyanewade 7 yıl önce

Ben ona baktım ama aynı virus mu?

tahatugyan 7 yıl önce

burda virüsün türü belirtilmemiş genel olarak facebook virüsü nasıl temizlenir o vurgulanmış

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Virüslün paylaşımını tıklamadıysanız hiç bir sorun olmaz.

Facebook virüsünden korunmanın tek yolu da bu. Bu paylaşımları görüyorsanız bir arkadaşınıza virüs bulaşmış demektir.

Oldu da virüs bulaşırsa @tahatugyan 'ın paylaştığı link virüsü temizleme adımlarını içeriyor. Genel olarak tüm Facebook virüsleri aynı şekilde sistemi etkiliyor. Henüz farklı bir işlem yapana rastlamadım. Zaten facebook virüslerindeki amaç farklı sayfa beğenilerini arttırmak.