facebookun güvenlik açığını buldum bildirmeli miyim?

kullanici509855 (28) 10 yıl önce sordu

Merhaba arkadaşlar,

Facebook hesaplarını çok kolaylıkla çalabiliyorum.

Facebookun güvenlik açığı var.  Bunu Facebook'a bildirsem bana geri dönerler mi yoksa bunu kullanıyım mı?

Elimde şimdiden 5-60 tane facebook hesabı var

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

Facebook güvenlik açıklarını bildirenlere en az 500$ ödül veriyor ve ödülüm bir üst sınırı yok.

Bulduğunuz güvenlik açığı oldukça kritik gibi görünüyor. Eğer gerçekten böyle kritik bir güvenlik açığı bulduysanız facebook'a bildirebilirsiniz.

https://www.facebook.com/whitehat adresinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

murat (12492) 10 yıl önce cevapladı

https://www.facebook.com/whitehat/thanks/ adresinde Facebook 'da güvenlik açığı bulan ve bildirenlere özel bir sayfa da bulunuyor.

Ayrıca Facebook altında çalışan uygulamalarda bulunan hatalara bir ödül vermiyorlar.

Yani bulmuş olduğunuz açığın tamamen Facebook'a ait olması gerekiyor.  Şahsi fikrim, Facebook ile iletişime geçin.  Elbette geri dönüş alırsınız. Facebook güvenlik ile ilgili durumlara çok hassas yaklaşıyor.

Siz bu açığı kullanarak  veya kullanmayarak Beyaz tarafta mı yoksa Siyah tarafta mı olacağınıza karar vereceksiniz.

Ama şunu unutmayın eğer siz de bu sektörde yani, bilişim sektöründe bir gün çalışmaya başladığınızda siz de hatalar yapacaksınız ve bu hataları birileri keşfedecek.

Karar verirken bunu düşünün.

kullanici509855 10 yıl önce

benimki 3.parti yazılımla ilgili bir açık bura facebook hesaplarını çalmama olanak sağlıyor.

murat 10 yıl önce

Facebook altındaki bir uygulama mı bu? o zaman uygulamanın yaratıcı ile bağlantıya geçin.