Fan hiç durmadan son sürat çalışıyor neden aceba ?

grines334 (1) 4 yıl önce sordu

Asus x409 FB Model  freedos bir dizüstü aldım. Bugün biostan win 10 nu yüklemek için açtım. Hiç durmadan fan sesi geliyor. Bios mavi ekranda hiç bişey yüklemediğim halde hiç durmadan 2 saatir son hızda çalışan bir fan var. Açıp kapatıyorum değişen bişey yok. Win 10 nu yüklesem bir daha iade almazlar diye daha yüklemedim. Sizce ne yapmalıyım..

darkcrak 4 yıl önce

CPU kaç?

Toplam 1 cevap

grines334 (1) 4 yıl önce cevapladı

darkcrak 4 yıl önce

Bu cpu değil görev yöneticisindeki cpu yani bilgisayarın ısısı.

grines334 4 yıl önce

şuan görev yöneticisine baktım en ufak bir sekmeyi açtığımda bile %90 nı geçiyor ve fan sesi gelmeye başlıyor. birden fazla sekme açınca %100 oluyor hemen ve 3.30 ghz hız falan gösteriyor