Fanlar dönüyor ama görüntü yok

ardayilmazvarol (12) 4 yıl önce sordu

Fanlar dönüyor ama görüntü yok başlangıçta ise bip sesi vermiyor fakat ramleri söktüğüm zaman uzun ve bitmeyen bir bip sesi veriyor anakartta ise 1 tane kondansatör yok sizce sorun kondansatördenmi kaynaklı yoksa başka birşeymi kondansatör çıkalı bayağı oldu sistem sorunsuz bir şekide çalışıyordu fakat bugün sorun yarattı.Ekran kartı değiştirdim sonuç değişmedi 2 tane ram vardı 1 tanesini söktüm diğerini taktım fakat yine sonuç değişmedi sizce sorun nerededir ?

Toplam 3 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Ramların hepsini çıkart sonra tekrar tak ardından hdd'yi çıkart yine tak ve tüm kabloları çıkart ve tekrar yerine tak ardından bilgisayarı yeniden açmayı dene.

Bu sorunu ben de yaşamıştım fakat ben yeni RAM almıştım ve RAM bozukmuş meğersem saten tek slot vardı bu yüzden eski RAM'ı taktım ve ekrana görüntü geldi ya RAM'lardan biri bozuk ya da ikisi de bozulmuştur ya da oksitlenmiştir ucları onları da silgi ile temizleye bilirsin internette Silgi ile RAM temizleme yazarsan görürsün

ardayilmazvarol 4 yıl önce

Hocam problemi daha yeni çözebildim yinede çok teşekkür ederim harddiski söktüm bilgisayar açıldı sanırım harddisk bozulmuş ama bundan önce sorunsuz bir şekilde çalışıyordu :( gerçekten çok garip

darkcrak 4 yıl önce

Harddisk in oksitlenme yapmış ola bilir internetten araştır ve silgi ile temizle citten silgi işe yarıyor ben denedim fakat sponsorumuz değil 😂 @ardayilmazvarol

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

Zaten RAM'i çıkardıysan bitmeyen bip sesi alman normal, RAM'lerin olmadığını belirtiyor. Monitörde sorun olma ihtimali var mı ?

ardayilmazvarol 4 yıl önce

olduğunu zannetmiyorum zaten dediğim gibi bilgisayar açılırken kısa bir bip sesi vermesi gerekiyor oda gelmiyor zaten.

hydra 4 yıl önce

bilgisayar açılırken bip sesi vermez. verirse hata var demektir. bende niye gelmiyor ?

genius (190) 4 yıl önce cevapladı

Birde, Bios pilini söküp, bilgisayarı açmayı dene.