Farklı frekansta RAM değişikliği problem olurmu?

malgibiolan (307) 6 yıl önce sordu

Arkadaşlar önceki soruma yorum yazamadımdan dolayı bu soruyu soruyorum

Ram lerin mhz leri aynı olmalıdır demiştiniz

Pekala bn takılı olan ram 800 mhz pekala bn ramı çıkartsam yerine farklı mhz dr 2 ram alsam çalışırmı

temmuz 6 yıl önce

Önceki soruna neden yorum yazamıyorsun? Bir daha bunu yapma, alakalı mevzuları daha önce açtığın konulardan devam ettir.

temmuz 6 yıl önce

Ayrıca "Ram ile ilgili olan 2.konum" şeklinde bir konu başlığı, bir soru olmaz. Düzeltiyorum.

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Çalışır ama en fazla anakartının desteklediği frekans hızında çalışır.

Önce açtığın konuda şunu demiştim: "Frekans farklı olmasına gelince bu genellikle problem olmaz, çalışabilirer ama bu farklı frekansların en düşük olanı esas alınarak sistemdeki fiziksel RAM'lerin hepsi bu düşük frekansla çalışır"

malgibiolan 6 yıl önce

Anakartın desteklediği en fazla ram mhz sini nasıl öğrenebilirim

temmuz 6 yıl önce

Anakartının marka ve modelini "Google"'a yazar ve "özellikler" veya benzeri bir şey daha yazarsın yanına, aratırsın.

malgibiolan 6 yıl önce

Teşekkürler

temmuz 6 yıl önce

Kolay gelsin @malgibiolan