Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatası

kullanici222337 (1) 8 yıl önce sordu

Windows XP kullanıyorum.  Format çekildikten sonra pc ye skype yükleyemiyorum. ''Fatal error: fail to load library dxva2.dll diye bir hata verıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Windows XP Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatasının çözümü nedir?

Toplam 3 cevap

murat (12492) 8 yıl önce cevapladı

Şunu dener misiniz?

  1. dxva2.dll dosyasını buradan indirin: dxva2.dll indir
  2. C:\Windows\System32 klasörüne kopyalayın.
  3. Şimdi Skype'i çalıştırmayı deneyin.

kullanici222337 8 yıl önce

sayın uzmanım skype'm sayenızde çalışıyor çok teşekkür ediyorum bütün emegi geçen herkezden ALLAH bin kere razı olsun ^^SAYGILAR ^^

murat 8 yıl önce

İşe yaramasına sevindim

cemkara (4215) 8 yıl önce cevapladı

Bilgisayarı formatladıktan sona Windows XP üzerinde service pack 3 yüklediniz mi?

Yüklü değilse önce Windows XP SP 3 buradan indirin ve yükleyin:

Windows XP Service Pack 3 Türkçe

Daha sonra skype kurmayı deneyin. Eğer SP3 yüklü ve hâlâ Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatası alıyorsanız çözüm için şunları deneyin:

Çözüm 1:

  1. Başlatı tıklayın.
  2. Çalıştıra sfc  /scannow  yazın ve enter tuşuna basın.
  3. Sistem dosya kontrol aracı çalışacak varsa hataları düzeltecektir.

Çözüm 2:

Skype  Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatası almaya devam ediyorsanız çözüm için şunu deneyin

  1. dxva2.dll dosyası  DirectX dosyasıdır.
  2. Buradan Windowx XP için DirectX indirin ve kurun: Windows XP için DirectX indir
  3. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Skype 'de  Fatal error: fail to load library dxva2.dll hatasının çözümü için yukarıdaki iki işlemden biri size yardımcı olacaktır.

hamzak (1) 8 yıl önce cevapladı

bunların hepsini denedim sorun aynı başka bi problemmi var bilgisayarımda