fidye virüsü bulaştı uzantısı .djvus şeklinde dosyalarımı nasıl kurtarabilirim ?

grines334 (1) 5 yıl önce sordu

1 ay önce bulaştı bilgisayarıma ve 15 yıllık arşivimdeki herşeyin uzantısı .djvus oldu. bir aydır kurtarmaya çalışıyorum fakat hiç bir yol bulamadım. son çare olarak sizden destek bekliyorum.

Toplam 4 cevap

darkcrak (5170) 5 yıl önce cevapladı

djvus uzantısı nedir, neden tüm dosyalarımın uzantısı .djvus oldu? Daha önce bunun ile ilgili bir paylaşım yapmıştı @alattin göz ata bilirsin

grines334 5 yıl önce

hocam alttaki linke göz attım fakat gelen fidye notu farklı ve uzantısıda faklı size hemen göndereyim---------------------------------------------- ALL YOUR FILES ARE ENCRYPTED ----------------------------------------------- Don't worry, you can return all your files! All your files documents, photos, databases and other important are encrypted with strongest encryption and unique key. The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you. This software will decrypt all your encrypted files. What guarantees do we give to you? You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free. But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information. You can look online overview decrypt tool: https://vimeo.com/306940477 Don't try to use third-party decrypt tools because it will destroy your files. Discount 50% available if you contact us first 72 hours. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- To get this software you need write on our e-mail: restoredjvu@india.com Reserve e-mail address to contact us: restoredjvu@firemail.cc Your personal ID: 020iuvOtnxM2Gby3R0kcnVT7QOS37Y97g1Cj5PYHnkJ

darkcrak 5 yıl önce

Yorumu'mu güncelledim @grines334

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Şifrelenen dosyalardan 2 tanesini ve fidye notunu admin(@)uzmanim.net adresine mail atın. İncelememiz gerekiyor çözümü olup olmadığıyla alakalı bilgi verebilmek için.

grines334 5 yıl önce

hemen gönderiyorum. alakanız için çok teşekkür ederim

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

Dosyalarını inceledim.  Dosyalarından bazılarının şifresi çözülebilir durumda. Daha önce paylaştığım şu çözümü uygulamalısın:

Stop fidye virüsünün şifrelediği dosyaların şifresi nasıl çözülür?

Email ile yolladığın dosyalardan (Son hali-2018-19 Güz Dönemi Ders Programı.pdf) adlı dosyanın şifresi çözüldü. Diğerileri için şuan çüzüm mümkün değil. Fidye yazılımı bazı dosyaları çevrimdışı anahtar ile bazılarını da kişiye özel anahtar ile şifrelemiş.  Detayları mailde paylaşıyorum.

grines334 5 yıl önce

Çok teşekkür ederim. dediğiniz gibi birçok dosyamın şifresi çözüldü. bir kısmıda çözülmedi. onlar içinde bir çözüm bulunana kadar beklerim artık. sık sık siteyi ziyaret edip çözüm bulundu mu diye bakarım

muro001100 (1) 5 yıl önce cevapladı

admin aynı sorun bendede var ne yapmam gerekıyor banada yardımcı olurmusun