Fişi Çekince Açılmayan Bilgisayar

leone1907 (18) 4 yıl önce sordu

her gün düzenli çalışan bir bilgisayar var, pc kapatıp bir kaç saat sonra açınca açılıyor ama fişi çekip bir kaç gün sonra takınca fanlar 2-3sn dönüyor sonra duruyor ve pc kapanıyor sonra ne oluyorsa kendiliğinden düzeliyor.

bunun sebebi hangi parçadır? net tespit nasıl yapılır.

darkcrak 4 yıl önce

Bataryası çıkıyor mu?

leone1907 4 yıl önce

pc, batarya yok

Toplam 2 cevap

infinity (402) 4 yıl önce cevapladı

Güç kaynağından olabilir ama net emin olamayabilirim arıza anakarttanda gelebilir.

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Hatanın sebebi yüksek ihtimalle Güç kaynağının yetersizliği.  Güç kaynağın yetersiz geliyor olabilir. Bir de bilgisayara gelen hattı kontrol etmek lazım Topraklama ile ilgili sorunlar da benzer durumlara yol açar.