Flash belleği bilgisayara taktıktan sonra pcde görüntülediğim fotoğraflar bilgisayarda kalır mı?

kullanici880474 (3) 3 yıl önce sordu

Ayrıca fotoğrafları açtıktan sonra flash bellekten sildiğimi de belirtmek isterim.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 3 yıl önce cevapladı

Hayır kalmaz.  Windows sen USB'den fotoğrafı açtığında fotoğrafı belleğe yükler ve oradan gösterir.  Daha sonra bellek boşaltılır.

Fakat şöyle bir durum var. Sen USB bellekten fotoğrafı silmişsin. Bu da fotoğrafın çöp sepetine gitmesine sebep olur. Bu da aslında fotoğrafın bir kopyasının sistem sürücüsüne taşınması demektir. Çöp sepetini  boşaltsan dahi o bilgisayarda izi kalır. Dosya kurtarma yazılımları ile o dosya geri getirilebilir.

Sadece usb bellekten fotoğrafa bakıp kapatsaydın daha güvenli olurdu.