FM1 işlemci FM2 anakarta uyar mı?

burak187 (1) 8 yıl önce sordu

Hocam ben AMD athlon x4 641 işlemci aldım ve FM1 soket işlemciymiş ben FM2 sanaraktan almıştım. Elimde şuanda FM2 ve FM2 + uyumlu 2 tane anakart mevcut ama internette bunların birbirine uyup uymaması hakkında detaylı bilgi verilmemiş. Bazıları olabilir bazılarıda denemeyin diyor. Sizce bu ürünler birbirine uyarmı ?

Toplam 1 cevap

brsozl (1961) 8 yıl önce cevapladı

FM2+ bir anakarta FM2 bir işlemci takabilirsin. Fakat FM2+ bir işlemciyi  FM2 bir anakarta takamazsın.

Senin işlemcin bu durumda hiçbir şekilde uyum sağlamıyor. FM1 sokete sahip bir işlemciyi FM2 veya FM2+ anakartta çalıştıramazsın.