FN tuşu nasıl kapatılır

kullanici49370 (1) 7 yıl önce sordu

Bilgisayarımı modeli lenovo ideapad 510 fn tuşunu nasıl kapatabilirim acaba ?

Toplam 3 cevap

ogzkzu (286) 7 yıl önce cevapladı

Ek olarak;

Eğer bios' a F2 ile erişemiyorsanız aşağıdaki adımlarıda uygulayabilirsiniz.

  • Aşağıda  görüldüğü gibi Kulalık girişinin hemen yanında küçük bir yuva, delik yer alacaktır. Bilgisayarınız kapalıyken ince uçlu bir cisimle bu yuvaya bir defa tıklayın.

  • Ardından Novo Button Menu gelecektir. Gelen Menüde İkinci sırada yer alan BIOS Setup menüsünü seçerek biosa erişebilirsiniz.
  • Sonrasında @blackheaven dediği gibi Configuration menüsünde altta Hotkeys Mode olması lazım . O Enable'dir . Fn tuşu kullanmak istemiyorsanız onu Disable yapıyorsunuz.
blackheaven (728) 7 yıl önce cevapladı

Bilgisayar açıldığında F2 tuşu ile Bios menusüne giriyorsun.

Configuration menüsünde altta Hotkeys Mode olması lazım . O Enable'dir . Fn tuşu kullanmak istemiyorsanız onu Disable yapıyorsunuz.

Kayıt edip  biostan çıkış yapıyorsunuz.