Format atsam fidye virüsünden kalıntı kalır mı?

Anonim (156) 4 yıl önce sordu

Bilgisayarıma mbed fidye virüsü bulaştı.Önemli dosyam yok. Bilgisayara format atmayı düşünüyorum. Format atarsam bilgisayarımda herhangi bir kalıntı kalır mı? Fidye virüsünden tamamen kurtulabilir miyim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

Format attığın zaman fidye virüsünden bir kalıntı kalmaz. Dosyaların önemli değilse bilgisayarı formatlayabilirsin.  Eğer bazı dosyaların yedeklerini alıyorsan bunları da daha sonra virüs taramasından geçirmende fayda var.