Format sırasında disk ayrılmıyor

benbatardo (1) 4 yıl önce sordu

Hp pavillion 15-ab214nt marka model cihaza format atarken diskleri biçimlendirdim fakat daha sonrasında tekrardan ayırmaya çalışınca ayırmıyor. Ayrılmayınca windows da yüklenmiyor. Cmd ile de diskpart yöntemi ile yapınca da ayrılmıyor.

Toplam 1 cevap

murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Disk part ile yaptığında hata mı alıyorsun? Biraz daha bilgi vermelisin.  Tüm bölümleri Windows kurulumu sırasında silmeyi denedin mi? Silmek istediğinde hata mı aldın? Bu sorulara cevap verirsen sana yardımcı olurum.

Diskinde fiziksel bir sorun yoksa diskinin bölümlenebilmesi gerekir. Disk bölümleme alt seviye işlemlerden biridir bu sebepten başka yazılımın engellemesi söz konusu olma ihtimali düşük.