Formattan sonra mühendisin yeniden format atılması demesinin sebebi

adils (136) 3 yıl önce sordu

Selam  geçenlerde ben bilgisayarıma Format attım sonra bazı videolarım açılmadı bunu mühendise sordum  Format attığımı söyledim bundan ,sonra bana dedi ki o yeniden formatlanmalı neden böyle söylüyor acaba biliyormusunuz ?

Sorum videoyla deyil formatla neden öyle dedi onu soruyorum videolarla ilgili sorun mühendis format attıktan sonra çözüldü.

Bu arada doğru düzgün başlık bulamadıysam kusura bakmayın.

Toplam 2 cevap

adils (136) 3 yıl önce cevapladı

Burda ben formatı yanlış atmışım ondan böyleymiş sistem dosyalarını ve c diskini silip yeni disk yapmamışım ondan win 7 den 10 a geçince yeniden başlama problemi varmış yani altta verdiğim deyerler windowsların sistem dosyalarının boyutları

windows 7 - 10 mb

windows 8 - 250 mb

windows 10 - 500mb

ben yanlışlıkla windows 7 nin sistem dosyalarının üzerine  windows 10 un sistem dosyalarını indirmişim ondan böyleymiş

murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

O mühendise söyle okulunu baştan okusun, derslere de girmemezlik yapmasın.

Formattan sonra videoların açılmıyorsa videoları açmak için gerekli program ya da video çözümleyici (codec) yoktur.

Buradan VLC Player indir ve yükle: https://www.videolan.org/vlc/index.tr.html

Daha sonra açılmayan tüm videolar açılacaktır.

adils 3 yıl önce

Video formatı yani . Dan sonra TS geliyor

adils 3 yıl önce

Ben format etdigim de çalışmadı (hatta VLC MKPlayer tüm video açan şeyleri denedim )mühendis yaptıktan sonra hepsi açıldı .

adils 3 yıl önce

Nokta dan sonra yani 1 ci

adils 3 yıl önce

Bide video konusunu mühendis çözdüde ben sizden videoyu deyil neden bilgisayara format atmalıyım diye sordum başlığı bu yüzden bulmakta biraz zorlandım

murat 3 yıl önce

@adils sorunu yeniden düzenle o zaman ne sorduğun anlaşılmıyor

adils 3 yıl önce

Şimdi anladın mı yoksa yine mi düşünüceğim :D @murat