Fotokopi fotoğrafı üzerindeki yazılarda değişiklik yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

losthemind (1) 2 yıl önce sordu

Merhaba, kendi çektiğim fotokopi fotoğrafı üzerindeki yazılarda değişiklik yapmak istiyorum. Nasıl ve hangi uygulama üzerinde yapabilirim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Temel olarak yapmak istediğin işin adı: OCR

Fotoğraf üzerindeki yazıları Word gibi bir uygulamaya atıp orada düzenlemek istiyorsan OCR yazılımı kullanmalısın. Google'da online OCR yazdığında pek çok site çıkıyor (örneğin: https://convertio.co/tr/ocr/)

OCR ile fotoğraf üzerindeki karakterleri düzenlenebilir metin dosyalarına dönüştürebilirsin.