Fotokopicide flash belleğine virüs bulaşma ihtimali

tutor (17) 1 yıl önce sordu

Merhaba. Flash belleğimi bir fotokopi merkezinde bilgisayara takmıştım çıktı almak için. Şimdi bilgisayarıma taksam biçimlendir desem yeterli olur mu? virüs var mı yok mu bilmiyorum ama içindekilerin silinmesi önemli değil zaten yedeği var. O yüzden,  biçimlendirme yapsam yeterli midir veya ne yapabilirim?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 1 yıl önce cevapladı

Biçimlendirme yapman yeterli.

Zaten Windows 10, Windows 11 gibi güncel bir sistem kullanıyorsan Flash bellekte Autorun tarzı bir virüs varsa, bilgisayara flash belleği taktığında virüs bulaşmaz.

Bilgisayara tak ve biçimlendir. Virüslü dosya varsa silinecektir.

tutor 1 yıl önce

tamamdır, teşekkür ederim

hakan 1 yıl önce

rica ederim @tutor

misty (556) 1 yıl önce cevapladı

Bu konu açılmışken ben de benzer bir sorunumu yazayım buraya. Gittiğim her fotokopicide, kırtasiyede flash belleği geri aldığımda dosyalarım gizli bir klasöre eklenmiş oluyor. Böyle yapmayınca yazdıramıyorlar mı acaba?