''Fullprogramlarindir'' sitesi güvenilir midir?

zilol (5) 6 yıl önce sordu

Buradan sadece ses kartımı indiriyorum 15 günde 1 güncelleme geliyor. Realtek'in kendi sitesinden daha güncel. Diğer programlarda aynı şekilde ama dediğim gibi tek ses kartını indiriyorum. Sizce güvenilir midir?

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Bu site hakkında "güvenilir değil" demek için bir gerekçem yok. Genelde cracklı yazılımların yer aldığı bir site. Sitede yer alan cracklı yazılımları indirirken dikkat et yeterli

zilol 6 yıl önce

Sadece ses indiriyorum.

omercik 6 yıl önce

Sadece Realtek'in sitesinden mi bakıyorsun? Sistem üreticisinin sitesinden bak. Fullprogramlarindir sitesi elbette bunları kendi üretmiyor, onlarda bir yerden alıyor mutlaka. @zilol

zilol 6 yıl önce

Sistem üreticisi kim?

omercik 6 yıl önce

Masaüstüyse anakart, laptopsa laptop üreticisi @zilol

zilol 6 yıl önce

Ama sonuçta Realtek hepsi..

omercik 6 yıl önce

Yine de en güveniliri kendi sitesinden indirmektir. Bu sadece sürücüler için değil, günlük kullandığın programlar için de geçerli. Her zaman aklında bulunsun @zilol

zilol 6 yıl önce

http://www.realtek.com/

zilol 6 yıl önce

burası değil mi?

omercik 6 yıl önce

Buranın dışında anakart üreticisinin sitesine de bak @zilol

zilol 6 yıl önce

İkisi de aynı tarihte.

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Fullprogramlarindir sitesi bir crack, illegal yazılım indirme sitesidir.  Crackli programlar ne kadar güvenilirse o kadar güvenilirdir.  Her crack içinde virüs, trojan gibi zararlı yazılım olma ihtimali vardır. Site sahipleri iyi niyetli olsa bile bu durum her crack sitesi için geçerlidir.

Bu tür sitelerde olan programlar her ne kadar antivirüs programları ile taranmış olsalarda,antivirüs programları sadece bilinen ve davranışsal olarak zararlı olabileceğini tahmin ettikleri virüsleri tespit edebilirler.

Eğer indirdiğin şey sadece bir sürücüyse o zaman üreticinin sitesinden indirmende yarar var. Sürücünün özellikle de ses kartı sürücüsünün illa son sürüm sürücüye sahip olması gerekmez. Sendeki sürücü sorunsuz çalışıyorsa sürekli güncellemene gerek yok.

zilol 6 yıl önce

İşte dediğim gibi Realtek sitesinde 4 aydır aynı sürümde, bu site ise 15 günde 1 yenisini çıkarıyor. Anlamadım bende.

hakan 6 yıl önce

@zilol gerek yok bu kadar güncellemene, 15 günde 1 yeni sürücü çıkmaz. O işte bir saçmalık var. Sen kendi sitesinden yükle için rahat olsun

zilol 6 yıl önce

site bu: https://www.fullprogramlarindir.com/realtek-high-definition-audio-driver-indir.html

zilol 6 yıl önce

8111 ise 15 gün sonra 8119 gibi yeni şeyler çıkıyor