GandCrab v5.2 virüsü bulaştı nasıl çözerim?

ksturan (1) 5 yıl önce sordu

merhabalar market esnaf komşum bilgisayarına Gandcrab v5.2 virüsü bulaşmış herhangi bir çözümünü bulamadım.

kendisinin içerisinde veresiye stok vs çok önemli verileri var. acilen yardıma ihtiyacı var.

bir çözüme ihtiyacımız var.

omercik 5 yıl önce

Şuan için yalnızca GandCrab 5.1'e kadar çözüm var. 5.2 çözümü yok.

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

GandCrab 5.2 versiyonu henüz çok yeni. Bu sebepten bir çözümü yok. Fidye virüslerinde hemen çözüm sunulması neredeyse imkansız. 5.2 sürümüne kadar olanlara çözüm bulundu. Şuan için ya fidye ödeyeceksiniz ya da bekleyeceksiniz. Çözüm bulunur mu bunun da garantisi yok.

8 Temmuz 2019:  GandCrab 5.2 çözüm yayınlandı: GandCrab 5.2 çözüm