Geçici olarak engellendiniz

hakan (15424) 9 yıl önce sordu

WhatsApp kullanırken aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyorum ve WhatsApp kullanamıyorum:

Geçici olarak engellendiniz.  Hizmet şartlarımızı ihlal ettiş olabileceğiniz için WhatApp'ta geçici olarak engellendiniz. WhatsApp'ı tekrar kullanabilmeniz için gereken süre: 24:00:00 / Daha fazla bilgi

WhatsApp Geçici olarak engellendiniz sorununun çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 9 yıl önce cevapladı

WhatsApp Geçici olarak engellendiniz uyarısı alıyorsanız bunun sebebi kullandığınız ve WhatsApp ile alakalı diğer programlar olabilir.

WhatsApp Plus gibi programlar WhatsApp'dan geçici olarak engellenmenize sebep olabiliyor.

WhatsApp Plus gibi programlar kullanıyorsanız bu programları silmeni gerekiyor. WhatsApp bu tür programların kullanılmasına izin vermiyor ve bu sebepten hesabınızı 24 saatliğine kapatabiliyor.

Ayrıca aşağıdaki durumlar WhatsApp'tan geçici olarak engellenmenize sebep olabilir:

  • Aynı mesajı birden fazla kişiye göndermek, bu spam olarak algılanabilir.
  • WhatsApp kullanan birden fazla kişi numaranızı engellerse bu sizin ceza almanıze sebep olabilir.
  • Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişiler ile grup oluşturmak ve bunlara mesaj atmak.