General Mobile E-tab 5 tablete nasıl root atılır?

brsozl (1961) 8 yıl önce sordu

General Mobile E-tab 5 root nasıl atılır?

General Mobile E-tab 5 .apk nasıl yüklenir?

General Mobile E-tab 5 engeller nasıl kaldırılır?

Toplam 11 cevap

brsozl (1961) 8 yıl önce cevapladı

General Mobile E-tab 5 nedir?

General Mobile E-tab 5 MEB kapsamında okullarda eğitim amaçlı dağıtılan bir tablet modelidir. Cihaz okullarda eğitim amacıyla dağıtıldığı için çok fazla güvenlik korumalarıyla beraber geliyor. General Mobile E-tab 5 cihazınızda istediğiniz uygulamaları indiremediğiniz gibi çok sayıda siteye de giriş yapamıyorsunuz.

General Mobile E-tab 5 root yapma ​

1. İşlemler için gerekli dosyaları sırasıyla indirin.​​​​

Not: Linkler güncellenmiştir. 13.12.2015

2. Masaüstünde "e-tab5" adında yen bir klasör açın.​

3. "e-tab5" adında oluşturduğunuz klasörün içine "vdir" adında yeni bir klasör açın.

4. "Stockvirgatasystem.img.zip" adlı indirdiğiniz arşivi açın.

5. İçerisindeki "stockvirgatasystem.img" adlı dosyayı "vdir" adlı oluşturduğumuz klasöre koyun.

6. İndirmiş olduğunuz "Yazilim.zip" içindekileri oluşurduğunuz ana klasör olan "e-tab5" klasörüe çıkartın.

7. Klasörler ve dosyaları üstteki adımları izleyerek gerekli bölümlere yerleştirdikten sonra cihazınızı kapatın.

8. Bilgisayarınıza dönün ve masaüstünde oluşturduğunuz "e-tab5" klasörüne girin.

9. İçinde bulunan "usb_driver" adlı bir klasöre girin.

10. Sisteminiz 32 bit ise klasörün içinde bulunan "installdrv" programı 64 bit ise "installdrv64" adlı programı kurun.

Not: Sisteminizde Windows 8 veya sonrası yüklü ise sürücü imza zorlamasını devre dışı bıraktıktan sonra bu işlemleri yapın. Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırakmak için bu sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

11. "e-tab5" klasörüne geri dönün.

12. Klasörde bulunan "flash_tool" adlı programı çalıştırın.

13. Gelen uyarılara "Yes" veya "Ok" butonuyla cevap verin.
-Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

14. Üst kısımdan "Options" kısmına tıklayıp "CheckSWver" kısmının işaretini kaldırın.

15. Alt kısımda bulunan "Logo" ve "Android" kısımlarına işaret koyun.

16. "Logo"'nun hizasında bulunan "Location" boşluğuna tıklayın ve gelen pencereden Masaüstü > e-tab5 > vdir klasörüne girin ve "logo.bin" dosyasını seçin.

17. Ardından aynı işlemi "Android" kısmı için uygulayın ve bu sefer "stockvirgatasystem.img" dosyasını seçin.
-Ekran aşağıdaki gibi olmalıdır.

18. Şimdi programdaki "Download" tuşuna basın ve tableti kapalı vaziyette bilgisayara bağlayın.

19. Cihaz açılmasına rağmen "Download" tuşu hala pasif kalırsa cihazı kapatın ve kapandıktan sonra ses açma ve güç tuşuna basılı tutarak cihazı Recovery modunda başlatın.

20. Recovery'e girdikten sonra "Reboot System Now" diyerek cihazı yeniden başlatın.
Not: Tabletinizi bilgisayarınıza bağladıktan sonra yükleme başladysa son 2 adımı atlayabilirsiniz.

21. "Reboot System Now" seçeneğini seçtikten sonra yeşil bir simge ile onay gelecektir.

22. Bu simge geldikten sonra tableti açabiliriz.

23. Tabletinize root yetkisini vermiş olduk. Açıldığında Eba Market'i görebilirsiniz. Eba Market son güncellemeyle kendisini SD Cart'a kaydetmişti. Silebilirsiniz herhangi bir sorun olmayacaktır.

Bu çözümü geliştiren Baran Curu'ya ve Qual Developers ekibine teşekkür ederiz.

kenanftl 8 yıl önce

Google play vb. abdroidtr olması gereken standart uygulamalar varmı? Yoksa kendimiz mi yükliyeceğiz.

brsozl 8 yıl önce

Elbette mevcut.

kenanftl 8 yıl önce

teşekrüler..

kullanici386213 (1) 8 yıl önce cevapladı

lütfen yardım edin dediklerinizi yaptım ama root olmadı ne yapmam lazım

brsozl 8 yıl önce

Adımlar denenmiştir. Doğru bir şekilde uyguladığınıza emin olun.

jojo111 (1) 8 yıl önce cevapladı

çalışıyormu yöntem, dosyaları ndirmeye başladım ,boşuna uğraştırmayın...

brsozl 8 yıl önce

Uzmanim.net olarak adımları denemeden burada çözüm paylaşmıyoruz. Adımları eksiksiz yaptığınız takdirde sorunsuz bir şekilde kurulum tamamlanacaktır.

kullanici192665 (1) 8 yıl önce cevapladı

giriş ekranında takılı kaldı biri yardım etsin acil!!!!!!!!!!!!!

ksm73 (1) 8 yıl önce cevapladı

hepsini yaptım ama yeşil simge gelmedi :(

bide Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bıraktığımı nasıl anlarım?

brsozl 8 yıl önce

Sitemizde detaylı konusu mevcut.

gobbit (1) 8 yıl önce cevapladı

Adamsınız ya elinize sağlık.

flash toolda liste çıkmayanlar scatter loading file seçsin "..._android_scatter.txt" seçin bende otomatik seçili gelmemişti.

download başlamayanlar da recovery modundayken "clear cache partition" yapsınlar ondan sonra oluyor.

download sırasında da dikkatli olun bağlantı koparsa hard brick olabilir tablet çöpe döner sağlam bi kabloyla ve en azından %20lik şarjla işlem yapın

hayatta başarılar

brsozl 8 yıl önce

Değerli yorumların için teşekkürler gobbit :)

ofcorxe (1) 8 yıl önce cevapladı

iyi  günler herşeyi yaptım oldu fakat buserferde uygulama yüklenmiyor ve bilgisayar görmüyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

akaisora (1) 8 yıl önce cevapladı

Bende Yazılım programını açınca herhangi bir seçenek çıkmıyor tikler vs (işletim sistemim 64bit)

ahmetdemirci (1) 8 yıl önce cevapladı

ya kardeşim ilk basta indirindedigin uygalamaya giriyom ama neindirecegimi bulamiyom yardim et

hakki09 (1) 5 yıl önce cevapladı

admin linkler çalışmıyor

sekitap (1) 5 yıl önce cevapladı

linkler ölü .yenileye bilecenmi?