Gigabyte GA-B75M-D2V şifre kaldırmak ?

feritarslan (303) 10 yıl önce sordu

Gigabyte GA-B75M-D2V anakartıma şifre koydum şifremide biliyorum kaldırmak istiyorum ama birtürlü beceremedim bios pilini çıkarmadan bir yolu var mı ?

Toplam 1 cevap

murat (12492) 10 yıl önce cevapladı

Gigabyte GA-B75M-D2V Bios şifresini sıfırlamak için Bios pilini çıkartmaktan sonra ikinci yöntem Clear CMOS jumperını kullanmaktır. Clear CMOS jumper'ı Gigabyte GA-B75M-D2V anakartı fabrika ayarlarına geri döndürür.

Gigabyte GA-B75M-D2V Bios Parolası sıfırlama

  1. Bilgisayarınızı kapatın.
  2. Elektrik kablosunu çıkartın.
  3. Kasanın kapağını açın.
  4. Gigabyte GA-B75M-D2V Bios sıfırlamak için aşağıdaki resimde gösterilen Jumper pinlerini tornavida gibi bir iletken ile bir kaç saniye kısa devre ettirin (iki pin iletken bir malzeme ile birbirine değmeli).

Yukarıkdaki işlemden sonra Gigabyte GA-B75M-D2V Bios sıfırlanacak ve parola ortadan kalkacaktır.

feritarslan 10 yıl önce

ben onu yapmamak için bu soruyu sormuştum ama yine de teşekkür ederim baya araştırdım çözüm bulamayınca mecburen klasik pili çıkardım teşekkürler.

murat 10 yıl önce

Başka şekilde yapmak mümkün değil maalesef