Göndereceğim Kodda Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı. Hatası Alıyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim

kullanici694399 (1) 2 yıl önce sordu

        public ActionResult Insert(IletisimVM vm)
        {
            İletisim ılet = new İletisim()
            {

                KaydırıcıID = vm.KaydırıcıID,
                Telefon = vm.Telefon,
                Email = vm.Email,
                Instagram = vm.Instagram,
                AdminID = ((SessionContext)Session["SessionContext"]).ID

            };
            var a = ((SessionContext)Session["SessionContext"]).KullaniciAdi;
            service.IletisimService.Insert(ılet);
            return Redirect("/Adminİletisim/Index");
        }

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

"Nesne başvurusu bir nesnenin örneğine ayarlanmadı." bu çok genel bir hatadır.

Sanırım Session ile aldığın değerler boş geliyor. Buralara breakpoint ekle ve değer gliyor mu gelmiyor mu kontrol et. Muhtemelen session üzerinden null değer dönüyor.