Google Asistan Google sesli arama

efe (65) 6 yıl önce sordu

Google sesli aramadan daha etkin yararlanmak için neler yapmalıyım? Komutlar yanlış anlaşılıyor yada anlaşılmıyor dolayısıyla uygulama işlem yapmıyor.

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Google Asistan Türkiye ve Türkçe dili için tam olarak uyumlu değli. Uyumluluk var ama bir Siri kadar olamadı maalesef. Komutların yanlış anlaşılması Google Asistan kaynaklı bir problemdir.

ka4nklnc (21) 6 yıl önce cevapladı

Belirli Komutlar var. Rehberde isim soyisim olarak arama yaptırmak gerekiyor ve net konuşmak gerekiyor. Mesela kendi telefonumdan kendimi aramak istediğimde 'Kaan Ara' diyorum. Birden fazla bulduğunda aralarında sesli komut ile işlem yaptıramadım. El ile müdahale yapmak gerekiyor.