Google Asistan hangi telefonlarda çalışıyor?

omercik (9418) 5 yıl önce sordu

Google Asistan hangi Android telefonlarda çalışıyor? Yani Google Asistan hangi Android telefonlara gelecek bunu öğrenmek istiyorum.

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Android 5.0 ve üzeri bütün Android cihazlara eninde sonunda Google Asistan gelecek.

Bu konuyla alakalı Google'ın yardım sayfasında yazdığına göre Asistan'ı çalıştırabilmesi için telefonunuzun şu özelliklere sahip olması gerekiyor:

  • Android 5.0 veya daha üst bir sürüm
  • Google uygulamasının 6.13 veya daha üst bir sürümü (kısacası en son sürümü)
  • Google Play Hizmetleri
  • 1,0 GB RAM

Telefonunuzun Android sürümünü Ayarlar > Sistem hakkında bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Uzmanim.net'te Google Asistan ile alakalı yazılan konulara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.