Google Chrome'dan Gmail hesabını kaldırma nasıl yapılır?

omercik (9418) 5 yıl önce sordu

YouTube, Gmail gibi Google servislerinde oturum açınca Chrome'da da otomatik olarak Gmail hesabım açılıyor. Google Chrome'dan Gmail hesabımı kaldıramıyorum. Nasıl kaldırabilirim?

Google Chrome Gmail senkronizasyonu nasıl kapatılır?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Google Chrome'da Gmail hesabı nasıl tamamen kaldırılır?

Google Chrome tarayıcının 70. sürümüyle beraber artık Chrome - Gmail otomatik senkronizasyonu kapatılabiliyor. Böylece siz YouTube, Gmail, Drive gibi Google servislerinde oturum açtığınızda otomatik olarak Chrome tarayıcıda da oturum açılmayacak.

Google Chrome - Gmail senkronizasyonu kapatma:

1. Adım: Chrome tarayıcının adres satırına şunu yazın:

chrome://settings/privacy

2. Adım: Chrome gizlilik ayarları açılacak. Buradaki "Chrome'da oturum açmaya izin verin" seçeneğini kapatın.

3. Adım: Bunu kapattıktan sonra Chrome'dan Gmail hesabınızı kaldırabilirsiniz.

Çıkış yaptıktan sonra artık Google servislerine giriş yaparken aynı zamanda Chrome'da da Gmail hesabınız senkronize olmayacaktır.

kullanici446798 1 yıl önce

Ne kadar basit bir cevap ama yinede teşekkürler. Gmail hesabını ortadan kaldırmak istemiyorum. Hesabı bulunduğum leptop ve cromedan ayırmak istiyorum. Onu nasıl yapabilirim?