Google Chrome Mobil ANTIVIRUS İndirildi Bildirimi

selocan787 (107) 7 yıl önce sordu

Telefonumdan Google Chrome'a girdim ve durduk yere ANTIVIRUS diye 244kb lik bir dosya indi bildirimler kısmındada gözüktü.Normalde telden google chrome kullanmam ve öyle hiç şüpheli bir sayfa falanda açık değildi.Bu ne olabilir?

Toplam 1 cevap

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Telefonunuza bir şekilde zararlı bulaşmış olabilir.Ayrıca chrome de daha önce açık bıraktığınız sekmeler veya bilgisayarınız ile chrome aynı hesabı kullanıyorsa, Chrome girdiğiniz anda bilgisayardaki son sekmeyi açma çabasında olabilir.Bir şekilde dosyayı indirmeniz istenmiş gibi.

Bu durumda telefonunuzda güvenili anti-virüs tarayıcılar ile taratın.Telefonunuzdaki zararlılardan kurtulmuş olacaksınız.

Önerilen tarama araçları;

linklere tıklandığında Google Play Store yönlendirileceksiniz.